Vánoce, Vánoce přicházejí

V tomto předvánočním čase se autobus plný dětí z druhých tříd doplněný o kamarády z jedné první třídy rozjel do Rokytnice v Orlicích horách. Nejprve jsme navštívili Sýpku s programem „Vánoce, Vánoce přicházejí aneb o vánočních tradicích“. Povídání o adventních zvycích, seznámení s jeho postavami a ukázky zachovaných různých vánočních potřeb bylo velmi zajímavé. Nejvíce samozřejmě zaujaly hračky dětí, které se našly pod stromečkem, ale jen u těch majetnějších. A protože součástí jednoho z adventních zvyků je zapalování svíček, rozhodli jsme odhalit tajemství jejich výroby ve firmě Svitr. Už víme, z čeho se svíčky vyrábí, jak je důležité dodržet správný postup výroby a nic neuspěchat, aby byla svíčka kvalitní, a co je to lampionový efekt svíčky. A protože nechyběl ani drobný nákup, tak už si určitě tuto vlastnost krásných barevných svíček užívají všichni, kdo tyto svíce zapálí. Tak tedy zářivý, teplem, láskou a pohodou bezpečně hořící advent.

Fotogalerie