Měsíc knihy už sice není, ale na pěknou knížku je vždy ten správný čas!
2.A a 3.B navštívili přednášku ilustrátorky a spisovatelky Markéty Vydrové v městské knihovně RK.
Poutavé vyprávění ušité namíru právě dětem je zavedlo do tajů knížek jako takových. Jak se paní Vydrová stala ilustrátorkou, co všechno její krásná práce obnáší, co se stane od prvního zaslání autorova rukopisu až po samotné vydání obrázky vyzdobené knížky apod.
Dokonce měli i tu čest poslechnout si jako první úryvky z knížky o trpaslíkovi Miníkovi, která na své vydání teprve čeká.
Díky paní Vydrové si odnesli nejen spoustu nových informací, ale určitě i podnětů pro větší zájem o čtení.
„Chcete zmoudřet? Můj ty světe – otevřete knížku – čtěte!“ (Jiří Žáček)
LN

