Škola v běhu 2024

V neděli 28. 4. 2024 doslova proběhla akce Škola v běhu*, štafetový závod dvojic určený nejen žákům, ale i jejich rodičům a učitelům.

Bylo domluveno nejen zázemí rychnovského lesního koupaliště, ale i slunečné počasí, což v kombinaci s dobrou náladou všech přítomných vytvořilo kouzelnou atmosféru. Sešlo se celkem 78 závodníků a více než desítka dobrovolníků. Kromě samotného závodu si přítomní mohli užít i doprovodný program, konkrétně malování na obličej, ukázku myslivosti i canicrossu a obratnostní dráhu pro nejmenší. V zázemí měli možnost dobrého občerstvení a úschovny věcí.

Samotný závod vedl po lehce terénní trati a měřil dva kilometry. Tuto vzdálenost museli urazit oba z dvojice a jako štafetový kolík si předat ve vytyčeném území startovní číslo. Nejrychlejší z nich poté stanuli na stupních vítězů. Ocenění si ale zasloužili všichni závodníci, tudíž i na ně čekala při vyhlášení gratulace a malá pozornost.

Celý den se nesl v duchu sportu a přátelství. V níže přiložené galerii můžete spatřit mnoho usměvavých tváří a emocí. A právě to byl náš cíl. Za celou školu moc děkujeme za účast a těšíme se na běhanou!

Karolína Ulčová

*Akce proběhla pod záštitou města Rychnov nad Kněžnou, ceny poskytlo samotné město, firma Bednář a řeznictví Dusbaba, za občerstvení a za zázemí na koupališti děkujeme panu Hermanovi.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.