Ohlédnutí za zájezdem do Londýna z pohledu žáků: Pobyt v anglické rodině

V úterý ve večerních hodinách si pro nás k autobusu přijely nebo přišly naše rodiny. Pro mě a moje kamarádky přijela mladá, příjemná paní jménem Aysha. Cesta k ní trvala zhruba půl hodiny. Její byt byl malý, ale útulný. Jeho součástí byl velký obývací pokoj spojený s kuchyní. Ložnici měla vedle pokoje, ve kterém jsme spaly. Byl to pokoj její šestileté dcery. Měly jsme tam k dispozici i adaptér do zásuvky. K večeři jsme dostaly párek v rohlíku s hranolky. Aysha nám nabízela i Netflix, kdybychom se chtěly dívat na nějaký film. Po večeři jsme jí předaly dárky, které jsme přivezly z Česka. Velmi ji potěšily. Druhý den ráno nám dala na výběr, co bychom chtěly ke svačině. Vybraly jsme si toasty s jamem. K tomu jsme dostaly pití, sušenky a ovoce.

Ve středu pro nás Aysha přijela i se svou roztomilou dcerou. Cestou domů nám nabízela, jestli chceme na večeři do McDonaldu, nebo jestli chceme něco doma. Jelikož jsme už ten den v McDonaldu jedly, tak jsme odmítly. V autě nám pouštěla písničky, které slyšela, když jsme je poslouchaly u ní doma. K večeři nám ten den připravila pizzu a hranolky.

Ráno, v den odjezdu, nás čekalo rozloučení. Poděkovaly jsme, že se o nás dobře starala a rozloučily se i s její dcerou. Myslím, že jsme měly štěstí na úžasnou rodinu. Moc jsme si to užily, byla to pro nás skvělá zkušenost i zážitek.

Kateřina Burketová, 9.A

Fotografie: Tomáš Krčmář, 9.B

Fotogalerie