Odznak všestrannosti Rychnov n. Kn. 2024

    „Co je vlastně OVOV? Je to zkratka názvu Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů. Jde o atraktivní sportovní program určený především pro sportovně nadané školáky. Žáci díky němu mají možnost porovnat své výkony s ostatními spolužáky a také školami v celé ČR.“

     Takto jsme o soutěži informovali v roce 2015, kdy jsme pořádali druhý ročník okresního kola soutěže v Rychnově nad Kněžnou, tehdy s olympionikem Štěpánem Janáčkem. Letos tedy po jedenácté a bohužel máme obavu, že naposledy. To všechny účastníky velice mrzí. Pěkná sportovní akce v disciplínách, které se jinde nevidí, ale rozvíjí děti po všech stránkách: skok přes švihadlo, sedy lehy, hod medicinbalem, trojskok, kliky a další.

    Nenechali jsme si vzít chuť a žáci podávali velmi pěkné sportovní výkony, vzorem jim byla i paní učitelka Olga ze ZŠ Mozaika, která se statečně zapojila do soutěže. Děkujeme všem účastníkům soutěže (ZŠ Lično, Mozaika, Javornice, Solnice, Potštejn, Skuhrov nad Bělou, Týniště nad Orlicí a RK Masarykova i jako pořadatel) a jejich učitelům, všem rozhodčím (například paní Hana Marvanová podporuje soutěž od samého začátku a ochotně pomáhá, podporuje mladé sportovce při každé příležitosti).

    Všichni úspěšní sportovci obdrželi originální medaile a diplomy, do krajského kola postupují dva nejlepší v každé kategorii. Na závěr byla vyhlášena družstva: 1. ZŠ Týniště nad Orlicí, 2. ZŠ Solnice a 3. ZŠ RK Masarykova.

     Gratulujeme a budeme se těšit na setkání na dalších nejen sportovních akcích. Třeba soutěž nebude zrušena a pan Obdržálek opět přijede do Rychnova řídit další okresní kolo.

Po, Jh

Výsledky: Oblastní a regionální souboje (OK, KK) | Olympijský víceboj (olympijskyviceboj.cz)