Dne 14. května se naši žáci zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo na dopravním hřišti v Rychnově nad Kněžnou. Naše družstvo ve složení Barbora Arnoštová, Natevan Vlasiuk, Josef Šrom a Jan Samek reprezentovalo školu s cílem ukázat, že pravidla silničního provozu nejen znají, ale umí je i používat v praxi.
Soutěž byla rozdělena do čtyř disciplín. Den začal praktickou jízdou na dopravním hřišti, kde se hodnotilo dodržování předpisů, následovala jízda zručnosti, která prověřila rovnováhu a přesnost ovládání kola při překonávání náročných překážek, součástí byla i první pomoc pod vedením Českého červeného kříže a na závěr žáci absolvovali testy z pravidel silničního provozu, kde museli prokázat znalost dopravních značek a křižovatek.
Naši žáci předvedli soustředěný výkon a po sečtení všech trestných bodů z jednotlivých disciplín jsme obsadili krásné 4. místo. „Bylo to náročné, hlavně jízda zručnosti, ale moc jsme si to užili a příští rok chceme být ještě lepší,“ shodli se soutěžící.
Děkujeme žákům za skvělou reprezentaci školy. Bezpečnost na silnicích je důležitá a naši žáci ukázali, že na ni jsou připraveni!
RP

