Minifotbal – okresní kolo žáků 8. a 9. tříd

V úterý 16.4.2024 proběhlo v Rychnově nad Kněžnou okresní kolo turnaje v minifotbale žáků 8. a 9. tříd základních škol. Tohoto turnaje se zúčastnilo 11 týmů, jež byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých se odehrály vzájemné zápasy systémem každý s každým. Podle umístění týmů v jednotlivých skupinách se dál hrály zápasy mezi skupinami o celkové umístění, semifinálové zápasy, zápas o třetí místo a finálový zápas. Vzhledem k sychravým podmínkám se všechny zápasy odehrály na umělé trávě. Každý tým byl sestaven z šesti hráčů v poli, jednoho brankaře a maximálně pěti náhradníků. Všechny zápasy se hrály s hrací dobou 1 x 13 minut na dvou hřištích o velikosti poloviny klasického fotbalového hřiště, přičemž branky měly velikosti 2 x 5 m.

Náš tým byl nalosován do pětičlenné skupiny, ve které jsme ze čtyř zápasů dokázali jednou zvítězit, jednou remizovat a dvakrát prohrát. To pro nás znamenalo třetí místo ve skupině, a proto jsme následně hráli zápas až o páté místo, ve kterém jsme bohužel také nebyli úspěšní. Na to, že jsme v pěti zápasech dokázali vstřelit pouze jediný gól a osm jich obdrželi, tak je pro nás šesté místo ještě lichotivým umístěním. Škoda, že jsme neměli klasického brankaře, který by nás vícekrát podržel. Vítězem turnaje se stali žáci ZŠ Javornická z Rychnova nad Kněžnou. Reprezentovali nás: Jan Suchomel (9A), Josef Hegedus, David Kozel, Jakub Matějík, Ondřej Šmíd (všichni 9B), Matěj Bartoš, Vojtěch Bartoš, Tobiáš Petr Hanuš (všichni 9C), David Halamka a Josef Prokopec (oba 8C).

ML