Matboj V Hradci Králové

Dne 25.3. 2024 se uskutečnila na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové matematická soutěž Matboj. Do této týmové soutěže se přihlásilo 55 tříčlenných týmů z osmých a devátých tříd základních škol nebo nižších gymnázií z Královéhradeckého kraje. Soutěž probíhala ve dvou místnostech, z nich jedna byla tělocvična. Na všechny týmy čekalo v prvním kole 21 matematických příkladů, na jejichž vyřešení měly jednotlivé týmy 60 minut času. S výsledkem každého příkladu běhal některý člen týmu za rozhodčím, který za správné vyřešení příkladu rozdával jeden bod a jedno písmenko do tajenky. Podle počtu získaných bodů za úspěšné vyřešení příkladů a tajenky postoupila úspěšnější polovina týmů do A finále a méně úspěšnější polovina týmů do B finále. Následně v obou skupinách probíhaly souboje v řešení dalších matematických příkladů.   Celkovými vítězi se stala trojice ze ZŠ ve Dvoře Králové. Naši školu reprezentovaly 3 týmy. Všechny postoupily do finále B, ve kterém se podařilo získat pěkné 5. místo týmu z 9. A ve složení Anna Válková, Ema Vlková a Marie Holakovská. Z naší školy se v soutěži ještě umístil tým z 9. A ve složení Sofie Kundrátová, Eliška Stančeková, Eva Vilímková a tým z 8. A ve složení Alžběta Kánská, Karolína Píčová a Tereza Šípková.

ML