Den vítězství – Victory Day

V hodině angličtiny v osmém ročníku jsme se věnovali Dni vítězství. Zhlédli jsme video, procvičili slovíčka a gramatiku, přečetli úryvek z anglického překladu Čapkova románu. Pak jsme odpovídali na otázky a diskutovali. Na závěr jsme se zeptali AI, co by poradila, aby svět neválčil. Dozvěděli jsme se mimo jiné, že mír začíná tím, jak se chováme k druhým lidem, nebo že bychom se měli snažit být empatičtí a tolerantní a vyhnout se šíření nenávistných fám. S radou, se kterou se obrátila na nás, učitele, taky nelze než souhlasit: Důležité je učit děti empatii, toleranci a vést je k nenásilí.

LS