AKTUALITY
Čtení pohádek

Měsíc březen pomalu končí a přibližuje se období zápisů předškoláčků do 1. tříd. Většina budoucích školáků se svými rodiči navštívila školy, mezi kterými budou vybírat pro sebe tu nejlepší.

Na pavilonu ZŠ RK Masarykova se tradičně každé březnové úterý věnovaly paní učitelky a vychovatelky příchozím. Připravily pro ně různé aktivity, ukázky výuky, představily školní prostředí a odpovídaly rodičům na četné dotazy. Poslední předzápisové setkání bylo pohádkové. Paní učitelka Marie Dernerová dětem přečetla pohádku o bledulkách, které pak i kreslily. Paní učitelka Radka Pokorná se proměnila ve vodníka Kristiánka a s dětmi, s rybičkami i žabičkami společně všichni zpívali, tancovali a vyprávěli si. Pohádku O třech prasátkách si pro děti připravila paní učitelka Radka Čtvrtečková. Rodiče navštěvovali jednotlivé třídy a pozorně sledovali práci každé skupiny.

V pondělí 1. dubna 2019 je dnem D, kdy se bude zapisovat do školy pro školní rok 2019-2020. Na pavilonu zapisujeme předškoláčky od 13:00 do 18:00 h. Těšíme se na setkání při zápisu.

Vedení školy

fotogalerie