AKTUALITY
Den plný her 2019

Tato tradiční akce pro žáky se uskutečnila v pondělí 28. 1. 2019. Dopoledne se školní tělocvična proměnila ve velkou hernu, v níž si žáci rozložili nejrůznější deskové hry a hráli ve skupinách i se svými učiteli hry logické i strategické. Mnoho žáků se přihlásilo i na testování IQ Mensy ČR. Bohužel k testování nakonec nedošlo, neboť paní Havlová nedorazila z důvodu nesjízdnosti silnic, které v některých úsecích pokryla ledovka. Domluvíme náhradní termín a budeme žáky i jejich rodiče informovat.

Odpolední blok byl věnován především žákům 5. tříd a jejich rodičům, kteří mají zájem o vstup do 6. ročníku na naší škole, především pak o informace týkající se přijímacích zkoušek do třídy pro talentované žáky. Po úvodních slovech a krátké prezentaci vedení školy se všichni přítomní přemístili na ukázky výuky matematiky a fyziky. Poté se žáci rozprchli po třídách, kde pro ně byly připraveny nejrůznější hry, kvízy, rébusy, hádanky a skládanky. Učitelé se všem trpělivě věnovali a představovali nejrůznější možnosti, jak se dá učit zajímavě a neobvykle.

Rodiče zatím v učitelské sborovně živě diskutovali mezi sebou i s učiteli. Vše probíhalo v příjemné atmosféře. Budeme se těšit u přijímacích zkoušek do třídy pro talentované žáky, které se konají 24. 4. 2019. Přihlášky je třeba dodat do školy do 5. 4. 2019.

Vedení školy

fotogalerie - dopoledne
fotogalerie - odpoledne