8. B na exkurzi v muzeu

Dne 15. listopadu žáci 8. B vyrazili do Rokytnice v Orlických horách na exkurzi do Sýpky – Muzea Orlických hor.

Když žáci přijeli na místo, paní na recepci je velice příjemně uvítala. Chvíli po příchodu dala žákům pracovní listy, řekla jim, co s nimi mají dělat, kde co najdou a poté se všichni vydali na prohlídku muzea. Žáci viděli velice zajímavé věci a dozvěděli se mnoho užitečných informací, například o historii Orlických hor, jaká krásná místa tu máme a hlavně krásy a zajímavosti o zdejší přírodě. Když se žáci vrátili s vyplněnými pracovními listy, měli krátkou přestávku. Po přestávce si zkontrolovali, zda měli odpovědi na otázky týkající se prohlídky muzea správně a paní jim pustila dokument o Orlických horách. Po zhruba hodinovém dokumentu se žáci vyfotili před muzeem Sýpka a vrátili se zpět do školy na odpolední výuku.

Žákům se exkurze moc líbila :)

Ema Simonová, žákyně 8. B