Výchovný koncert MTBB V hávu první republiky…

Dne 23. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili výchovného koncertu s názvem V hávu první republiky. Hlavními hvězdami byl Mladý týnišťský big band Pavla Plašila spolu se zpěváky Zdeňkou Kolaříkovou a Pavlem Švestkou.

V sále kulturního domu v Týništi nad Orlicí se žáci přenesli do doby, kdy se žilo mnohem pomaleji, kdy se lidé k sobě chovali velmi uctivě a vše se příjemně pohupovalo v rytmu jazzu a swingu. Nechyběly skladby významného tria Voskovec, Werich, Ježek, zazněla rovněž hudba z pera Bennyho Goodmana či legendární píseň Jen pro ten dnešní den z filmu Kristián. Společně jsme si zazpívali Život je jen náhoda. Užili jsme si plný zvuk big bandu s báječnými sóly, která posluchači odměňovali zaslouženým potleskem. Vše dotvářely dobové kostýmy a účesy účinkujících.

Jak žákům, tak i učitelům se koncert velice líbil a všichni účinkující diváky utvrdili v tom, že i po tolika letech je tato hudba stále živá a poslech této hudby na koncertě nebo z CD je docela jiná záležitost. Zhodnoceno slovy jedné písně: „Swing, to nás baví….“

Bo