AKTUALITY
Exkurze do Prahy

Bylo brzké říjnové ráno. Čekali jsme nádherný sluneční den a hlavně mnoho zážitků z cesty do našeho hlavního města. Abychom toho viděli co nejvíc, cestovali jsme vlakem, metrem, tramvají i lanovkou.

Exkurze začala procházkou po Václavském náměstí, kolem Stavovského divadla a University Caroliny na Staroměstské náměstí. Zaujal nás nově opravený orloj, starobylé stavby, poledník v dlažbě náměstí i obrovští medvědi nebo živé sochy, se kterými jsme se fotografovali. Kohout na orloji zakokrhal v 11 hodin a my pokračovali na Petřín. Krásný výhled na Prahu s vlnící se Vltavou byl odměnou za zdolaných 299 schodů. Nevynechali jsme ani zrcadlové bludiště. Hlavním cílem naší cesty byl Pražský hrad. Po důkladné kontrole při vstupu do hradu jsme s paní průvodkyní prošli Katedrálou svatého Víta. Je to velkolepý chrám, mnohé z nás okouzlil prostor, historie i nádherná výzdoba. Podívali jsme se také do Starého královského hradu, Baziliky svatého Jiří a byli jsme i ve Zlaté uličce a ve věži Daliborka. Na závěr ještě procházka po Karlově mostě a adrenalinová jízda tramvají na nádraží – už to vypadalo, že náš vlak nestihneme.

Do vlaku jsme dosedli pár minut před odjezdem, ale byl to vlak s oddělenými kupé, takže nakonec ještě super parta kamarádů a legrace.

Žáci 4.C a 5.B, TV