AKTUALITY
OVOV 2018

Kdysi proslulý Odznak zdatnosti dnes nahradilo několik jiných sportovních projektů. Z nabídky jsme si vybrali Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Naše škola ZŠ RK Masarykova již poněkolikáté organizovala 24. 4. 2018 okresní kolo tohoto klání. Učitelé tělocviku pečlivě vybírají šikovné sportovce ze všech žáků 2. stupně a z 5. ročníku. To znamená, že součástí hodnocení předmětu tělesná výchova je i absolvování jednotlivých disciplín OVOV. Tato taktika se vyplatila i letos, takže do krajského kola soutěže v Hradci Králové postoupilo naše družstvo z 1. místa a připojí se k němu i úspěšní jednotlivci. Na 2. místě skončila ZŠ TGM Borohrádek a 3. místo obsadila ZŠ Solnice.

Soupisku jednotlivců obdrží každá škola elektronicky s pozvánkami pro ty nejšikovnější do krajského kola. Nejdůležitější ale je, že se na rychnovském stadionu, umělé trávě a v tělocvičně pavilonu vystřídalo na 120 šikovných sportovců. Všem patří poděkování za pěkné výkony, jejich učitelům za přípravu a podporu. Přijeli žáci i ze ZŠ Gutha Jarkovského Kostelec n. Orl., ZŠ a MŠ Javornice, ZŠ a MŠ Častolovice, ZŠ RK Javornická.

Sportovce přišel pozdravit i pan starosta Jan Skořepa, který převzal nad sportovním kláním záštitu a zároveň prozradil, že pokud vše dobře půjde, budeme za rok soutěžit na nově zrekonstruovaném sportovišti. Budeme si přát, aby se vše vydařilo dle plánů. Sportu zdar!

Po


Výsledky ZDE

fotogalerie