AKTUALITY
Čtení pohádek 2018

Poslední společné úterý před zápisem do 1. tříd strávili předškoláci na pavilonu se zvířátky z několika pohádek. Všechny je měly na starosti budoucí učitelky prvních tříd Hana Klapalová a Radka Müllerová. Paní učitelka Jana Šabatová onemocněla, a tak ji zastoupila Marcela Ježková.

Ve třídách bylo živo, činnosti se střídaly, děti čile spolupracovaly a vyráběly pohádková zvířátka. Navíc si s sebou domů odnášely krásné keramické zajíčky z našeho prvního tvoření v keramické dílně. Věříme, že budou pro maminky předškoláků tou nejhezčí velikonoční ozdobou.

Rodiče přicházeli s celou řadou dotazů, týkajících se samotného zápisu i organizace příštího školního roku. Ujišťovali jsme všechny, že děti jsou z mateřských škol dobře připravené a žádné obavy nejsou na místě. Je třeba s dětmi především hodně mluvit a pečlivě procvičovat správnou výslovnost. Když dítě neslyší slovo správně, nedokáže ho ani správně zopakovat a už vůbec ne napsat. Říkanky, básničky, pohádky by měli být nejlepšími kamarády malých předškoláků.

Budeme se těšit u zápisu na pavilonu ZŠ RK Masarykova ve středu 4. 4. 2018 od 13:00 do 18:00 hodin.

Mgr. Radka Polívková, ředitelka ZŠfotogalerie