AKTUALITY
Udílení Cen Jaroslava Heyrovského 2017

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 odpoledne byly předány Ceny Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského. Laureáti přišli a přijeli všichni, Pavel Turek dokonce až z Cambridge, kde začal letos studovat. Novinkou v programu bylo vystoupení žesťového kvinteta studentů Gymnázia a hudební školy Hl.m.Prahy pod vedením p.Imricha Somaše.

Protože termín předávání Cen NFJH je zvolen k 127. výročí narození Prof. Jaroslava Heyrovského, nesměla chybět ani "kulturní vložka" s připomenutím jeho osobnosti. Tentokrát ale byla připomenutí dvě - druhé na syna pana profesora Dr. Michaela Heyrovského, spoluzakladatele našeho Nadačního fondu, který zemřel letos v dubnu ve věku 84 let a byl rovněž významným vědeckým pracovníkem a vzorným tatínkovým následovníkem.

Letošní udílení cen jsme s velkým zájmem sledovali i na naší škole, neboť jednu získala i Veronika Marvanová, naše bývalá žákyně, která zvítězila v národním kole olympiády v českém jazyce. Mezi jedenácti laureáty byla jediná jako úspěšná řešitelka ze základní školy. Veliké poděkování za vzornou přípravu této žákyně patří i paní učitelce Ivaně Frýzkové, která ji připravovala a vedla.

Další informace najdete na www.njh.cz/zpravy a www.jh-inst.cas.cz/www/detail.php?dokument=380

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy

Mgr. Radka Polívková, ředitelka zš