AKTUALITY
Třídní rozlučka

5 let spolu – a nyní je čas se rozdělit. Třídní loučení jsme pojali zvesela a v pátek 9. června jsme si uspořádali v naší útulné třídě „nocování“.

Sešli jsme se v 17 hodin, z chodby před třídou vytvořili koutek společenských her a z učebny pak noclehárnu.

Večer jsme zahájili v tělocvičně parkurovou dráhou a společnými hrami, největšímu úspěchu se těšila hra na „průjem“, lidské „pexeso“ a „člověče, nezlob se“. Vyřádili jsme se a mohlo nastat hodování – nejprve melounové, poté přišla na řadu námi milovaná pizza.

Po hostině jsme se vydali na „Noc kostelů“. V kostele Nejsvětější Trojice se nám poštěstilo vyslechnout několik skladeb Rychnovského chrámového sboru, prohlédli jsme si kostel a zúčastnili se výkladu pana Fukse o varhanách. Pak už byl čas na přesun panskou chodbou do Orlické galerie, kde jsme zhlédli výstavu obrazů a přes hodinu tvořili – mohli jsme totiž vyzkoušet pradávnou výrobu barev z prášku.

Po návratu do školy nás čekaly další hry a hlavně – noční bojovka! Kdo se zavrtal do svého spacáku, mohl usínat při promítání filmu.

Ráno jsme posnídali svou oblíbenou snídani, poseděli v koutku stolních her, zahráli ještě několik her v tělocvičně a po důkladném úklidu třídy jsme se spokojení vydali do svých domovů…

Kolektiv žáků 5. B