AKTUALITY
Předškoláci v jídelně

Stravování ve školních jídelnách je v poslední době poměrně diskutovaným tématem v souvislosti s Pamlskovou vyhláškou. Všichni samozřejmě chceme, aby se naše děti dobře stravovaly, a především, aby jim uvařené pokrmy chutnaly. Nejdůležitější jsou návyky z rodiny, ale také samotná školní jídelna. Ta naše v Rychnově n. Kn. má zaslouženě velmi dobré jméno. Několikátým rokem připravuje dny otevřených dveří s ochutnávkou moderních pokrmů. Ani letos tomu nebylo jinak a uvítali nás pan ředitel Mitlehner s panem šéfkuchařem Hubálkem a panem Pšenčíkem, který prezentoval firmu Podravka-Lagris, a.s. Degustační porce byly velmi zdravé a výtečně chutnaly. Rodiče vyzkoušeli bulgur, kuskus, cizrnu, rybí maso, čočku, listový špenát a další skvěle vychucené potraviny. Děti dávaly přednost krupicové kaši a tvarohu s ovocem.

Zatímco rodiče poslouchali informace o novinkách ve stravování, jak to v naší školní jídelně chodí, jak děti v dnešní době místo jídla hrají hry na mobilu a následně odnesou tác s nedojedeným jídlem a podobné postřehy kuchařů, předškoláky zabavily paní učitelky ve 2. patře. Věnovali se společně aktivitám zaměřeným na ovoce a zeleninu. Všechny úkoly plnili na jedničku. Poté si vyzkoušeli, jak budou zvládat vzít si tác, příbor a jídlo, donést ke stolu a následně po sobě vše uklidit. Rodiče jim fandili.

Společné setkání ve školní jídelně bylo velmi příjemné a všichni přítomní si pochvalovali nabízené pokrmy. Děkujeme všem zaměstnancům jídelny, kteří pro nás příjemné odpoledne připravili po své obvyklé pracovní době, a budeme se těšit na další dobroty, které nám připraví.

Po
fotogalerie