AKTUALITY
Zájezd do Anglie

Všichni žáci základních škol měli od 26. 10. podzimní prázdniny. Výběr žáků ze 7. až 9. tříd ZŠ Masarykova strávil toto volno za hranicemi České republiky. Vyrazili na zájezd do Anglie.

Ve středu dopoledne rodiče zamávali svým „cestovatelům“ a my jsme se rozjeli na dlouhou cestu za poznáním. Přejížděli jsme přes Německo, Nizozemsko, Belgii až jsme dorazili do francouzského Calais. Odtud jsme v půl páté ráno vypluli trajektem směr anglický Dover. Na břehu Anglie jsme si přeřídili hodinky o hodinu zpět a vyrazili do rušných ulic Londýna.

Po Londýně nás provázela sympatická průvodkyně Aneta, která nás vedla z Trafalgarského náměstí ulicí Whitehall směrem k Westminsterskému paláci a Big Benu. Když se všichni vyfotili s anglickou telefonní budkou a Big Benem za zády, pokračovali jsme přes James´ Park k Buckinghamskému Paláci. Paní průvodkyně nám řekla mnoho zajímavých informací a vedla nás dál londýnskými ulicemi. Přes China Town, Covent Garden a Piccadilly Circus jsme přišli až k London Eye.

Většina odvážlivců se rozhodla, podívat se na hlavní město Velké Británie z výšky, a proto nastoupili do prosklených kabin a vyrazili na 30 minutovou okružní jízdu. Pohled na město byl velkolepý! Po této atrakci už nám zbýval poslední bod tohoto dne a to přepravit se londýnským metrem k autobusu. Zážitek to byl vskutku adrenalinovýJ. Všichni jsme to ale zvládli a dopravili se k O2 aréně, kde na nás čekali páni řidiči. Autobusem jsme dojeli na místo, kde si nás rozebraly naše nové rodiny.

Druhý den ráno jsme se sešli plni dojmů opět na parkovišti a vyrazili na jižní pobřeží Anglie. Dojeli jsme ke křídovým útesům Beachy Head, kde jsme se prošli na čerstvém vzduchu a pokračovali v naší cestě směrem k Brightonu. V tomto krásném městě jsme navštívili obří akvárium, zábavní molo, Pavillion a zakončili jsme to nakupováním v Primarku J. S nákupními taškami a hezky unavení jsme nasedli do autobusu a nechali se odvést zpět do Londýna.

Třetí a poslední den nás čekal opět Londýn. Hned ráno jsme vstoupili do útrob Toweru. V této pevnosti se nacházejí korunovační klenoty. V cestě jsme pokračovali přes nejznámější most Tower Bridge a kolem londýnské radnice, tzv. Helma, jsme došli až na zastávku autobusu. Čekala nás cesta double deckerem. Boj o místa v horním patře byl veliký. Nakonec byli ale spokojeni všichni.

Protože máme všichni rádi proudění adrenalinu v žilách, nemohli jsme si odpustit ještě jednu jízdu londýnským metrem a městským bezobslužným vlakem. Tímto způsobem jsme se dostali až do části Greenwich. Zde jsme se podívali do největšího muzea námořnictví ve Velké Británii a vyšplhali na kopec k nultému poledníku. Kromě poledníku na nás čekal i dech beroucí výhled na Londýn. Tímto pohledem jsme se rozloučili i s celou Anglií, naskákali do autobusu a vyrazili směr Rychnov nad Kněžnou.

Věříme, že si všichni tento zájezd náležitě užili a na letošní podzimní prázdniny jen tak nezapomenou.

Fa


fotogalerie