AKTUALITY
Den s lesníkem

Pondělí 20. června jsme nestrávili v lavicích, ale v lese! A byl to den plný zážitků a poznání! Úžasně připravenou procházku lesem po připravené trase, kde jsme na jednotlivých stanovištích poznávali rostliny, dřeviny i živočichy, střídaly zajímavosti v podobě zoologických preparátů, stop, různých vábniček a dalších pomůcek nezbytných k činnosti lesníků a myslivců. Zkusili jsme pozorovat dalekohledem i střílet z brokovnice na asfaltové holuby a zkrátka nepřišlo ani naše bříško – opekli jsme (za mírné asistence dešťových kapek) špekáčky.

Jednotlivé týmy si mezi sebou zasoutěžily ve vědomostech a já pevně věřím, že si všichni žáčci po pondělním dni pamatují, jak vypadá kostival lékařský, jasan ztepilý či srha říznačka. Že zajíc lépe běhá do kopce a že jeho mláďata po narození „nemají pach“, že káně lesní má přezdívku „myšilov“ a že naším největším pěvcem je krkavec.

Za dokonale připravený den v bažantnici v Černíkovicích děkujeme lesníkům Správy Kolowratských lesů – pánům Martinu Fojtovi a Ladislavu Hromádkovi! Několik hodin v lese nám nahradilo mnoho hodin nad knížkami přírodovědy!

4.B a 3.C