AKTUALITY
Do práce na kole

Letos se v Rychnově n. Kn. rozjel poprvé projekt Do práce na kole. Loni již několik učitelů naší školy chtělo do projektu vstoupit, ale nestihli se přihlásit včas, proto jezdili neoficiálně. V letošním roce se celé organizace chopil mladý tělocvikář a preventista Tomáš Kasper. Zapojilo se 35 cyklistů v několika týmech ZŠ Masarykova, dále Soldiers z Vojenského útvaru Týniště n. Orl., sestřičky z rychnovské ortopedie, kolegové ze ZŠ Solnice a kavárníci . V rámci republiky jezdilo asi 10,5 tisíc lidí ve 28 městech.

Celá akce si dává za cíl dostat lidi ze silnic na cyklostezky, šetřit životní prostředí, zlepšit si svoji fyzickou kondici a hlavně užít si spoustu zábavy. To se nám dařilo. Získali jsme slušivá trička a vzájemně jsme se povzbuzovali. Zahájení i vyhodnocení rychnovského cyklo-ježdění provázel déšť, ale jinak nám bylo počasí nakloněno.

Velké poděkování patří koordinátoru Tomáši Kasperovi, našemu mediálnímu propagátorovi Honzovi Duškovi (RTV) a také sponzorům: hotel Panorama, Zahradnictví Fléglovi, Bazén RK, BR centrum, Famos, Weldis Sport hotel a Město RK. Díky nim si pravidelní jezdci na kolách odnesli krásné ceny, což byla velmi příjemná třešnička na pomyslném dortu. Děkujeme a určitě se budeme snažit, aby se k nám v příštím roce přidali i další cyklisté.

Pofotogalerievideo