Pythagoriáda v pátém ročníku

Pythagoriádu, oblíbenou matematickou soutěž, počítají žáci 5.-8. ročníků už mnoho let. Letos jsme si ji zkusili jako páťáci i my. Ze školního kola plného logických úloh, kterého se účastnila celá naše třída, postoupilo dle parametrů do okresního kola pět dětí. 21. března jsme se dostavili plni odhodlání k boji s těmi nejlepšími v okrese. 60 minut uběhlo neskutečně rychle, po cestě do školy se zastávkou v cukrárně jsme probrali vše důležité a už jen čekali na výsledky. Byli jsme nakonec mile překvapeni. Vyhodnoceni byli tři úspěšní řešitelé – Michal Čermák, Ludmila Kultová a Tereza Kráčmerová a celkový vítěz okresního kola Marek Nosál. Radost jsme neměli pouze z diplomů a odměny, ale hlavně z toho, že jsme se mezi ostatními neztratili a navíc jsme si logické počítání užili.

5. A a MJ