Hasík

Prevence v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva je velice důležitá. Z toho důvodu se naše škola zapojila do preventivního programu Hasík. Speciálně vyškolení instruktoři, kteří jsou přímo z řad hasičů, pracují s dětmi a vysvětlují jim vše, co je v tomto směru potřeba.

Dnes hasiči z rychnovské stanice zavítali do 6. A. Po prvotním oťukávání se obě strany osmělily a všichni si to začali užívat. Pánové hasiči se dětí vyptávali na osobní zkušenosti a co vše vědí o tomto povolání. Šesťáci velice ochotně odpovídali, předháněli se, kdo bude moci odpovědět jako první. Ale nebylo to pouze o povídání. Například ohlášení dopravní nehody na tísňovou linku si mohli názorně vyzkoušet, aby věděli, jaké informace je nutné nahlásit.

Co všechno má na sobě hasič v době zásahu? I to jsme v rámci této hodiny viděli…a rozhodně to není výstroj pro třasořitky. Práce hasičů ale není pouze o dopravních nehodách a hašení střech hořících domů. Dnes nás naučili i to, jak se zachovat, pokud na nás v přírodě začnou hořet šaty. A proto „válení sudů“ v šumějícím lese a mezi zvěří si chtěl vyzkoušet opravdu téměř každý ? (že by se určitě uhasili, můžete vidět ve fotogalerii)

Děkujeme moc za úžasnou hodinu a budeme se těšit na další setkání, kdy se dozvíme další užitečné věci.

Fa