AKTUALITY
Den plný her 2016
25. 1. 2016

Další ročník oblíbené školní akce ZŠ RK Masarykova je za námi. Pečlivě připravený harmonogram dělil celý den na dvě části. Dopolední blok byl věnován stávajícím žákům 2. stupně naší školy. Všechny třídy se vystřídaly ve velké herně v tělocvičně, kde se na hracích stolech objevovaly méně či více známé deskové hry. Řadu her si přinesli sami žáci, aby je předvedli svým kamarádům. Učitelé se tak mohli sami něčemu přiučit nebo se inspirovat novými hrami.

V dalších blocích jednotlivé třídy pracovaly po škole ve specializovaných hernách. Učilo se v nich jinak, než při obvyklých vyučovacích hodinách. Pedagogové si připravili takové aktivity, na které při běžném vyučování nezbývá tolik času. Při návštěvě hodin bylo možno sledovat velké zaujetí žáků i učitelů.

Do školy zavítala na návštěvu i paní místostarostka Jana Drejslová, která je sama původně učitelkou matematiky a zeměpisu. Zajímala se o jednotlivé činnosti, nové deskové hry, prošla celou školní budovu a povídala si se žáky i s pedagogy.

Odpolední část byla zahájena v 15 hodin. Uvítali jsme návštěvníky školy, mezi nimiž byla většina žáků současných 5. tříd. Ti se zajímali o práci v talentových i paralelních třídách na druhém stupni naší školy. Bylo jim představeno vedení školy, zhlédli ukázky z výuky angličtiny a fyziky, poté si mohli udělat test dětských schopností pod vedením pana učitele Pavla Čtvrtečky, který vyhodnotila výchovná poradkyně Iva Faltysová a sdělila svá doporučení. Děti i se svými rodiči si mohli vyzkoušet celou řadu zajímavých aktivit v učebnách dle předmětů. Paní učitelka Taťjana Vrbová připravila češtinu, slečna Adriana Pohlová představovala angličtinu, pan učitel Tomáš Kasper se věnoval zeměpisu a paní učitelka Libuše Šrámková ukazovala v tom nejlepším světle matematiku, deskové hry a šachy.

Učitelská sborovna byla též otevřena a pozvání do ní přijímali rodiče. Zde byli uvítání paní učitelkou Janou Beránkovou, jež připravila příjemné pohoštění. Rodiče zde diskutovali mezi sebou, ale kladli i řadu dotazů ředitelce školy Radce Polívkové a zástupkyni Jitce Jarolímkové. Věříme, že jsme na všechny otázky uspokojivě odpověděli a pokud ne, máte k dispozici naše kontakty na www.zsrychnov.cz. Naleznete zde i bohatou fotogalerii ze Dne plného her a podrobné informace o talentových třídách či přijímacích zkouškách.

Zájemci o přijímací zkoušky do třídy pro talentované mohou podat přihlášky do 6. 4. 2016. Zkoušky z angličtiny, češtiny a matematiky se budou konat ve středu 20. 4. 2016. Budeme se těšit na další setkání! Vedení školyfotogalerie dopoledne

fotogalerie odpoledne