Beseda se sympatickým Angličanem

Díky nabídce jedné žačky z naší třídy, která čekala návštěvu ze zahraničí, se podařilo ve třídě 7. A zorganizovat diskusi s rodilým Angličanem z Bristolu. Překvapila nás jeho ochota, když sem přiletěl pouze na víkend, přijít k nám do školy, diskutovat po vyučování s žáky, ale když jsme se dozvěděli, že je sám bývalým učitelem, pochopili jsme, že on byl na nás stejně zvědavý jako my na něj.

Adrian byl více než sympatickým chlapíkem a děti ho přirovnávaly k tak známému Mr. Beanovi. On sám uvolnil žáky k prvnímu smíchu svou větou: „Nebojte se mluvit a nebojte se chyb, vaše angličtina je určitě lepší než moje čeština.“ Přímé konverzace s ním se sice zúčastnili jen ti nejkomunikativnější, ale i ostatní žáci přiznávali, že hodně rozuměli tomu, o čem byla řeč. Adrian byl úžasný v tom, že dokázal žáky nejednou rozesmát a způsob, jakým vedl diskuzi, se hodně přibližoval věku a zájmům našich sedmáků.

Dle reakcí žáků věřím, že si z takového setkání odnesli dobrý pocit. Koneckonců, s rodilým Angličanem se nesetkáváme každý den.

Mgr. Hana Marková