AKTUALITY
Krajské kolo Logické olympiády – souboj nejlepších

Pátek 6. listopadu byl dnem, kdy trojice čtvrťaček vyrazila reprezentovat naši školu na krajské kolo Logické olympiády do Hradce Králové, kam postoupily jako nejlepší z okresního kola.

Logická olympiáda je pořádaná Mensou ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup, nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Do soutěže se tento rok zaregistrovalo rekordních 58 265 soutěžících z 2 909 škol z celé České republiky v celkem pěti kategoriích. Proto už samotný postup do krajského kola byl skvělým úspěchem pro Žanetu Malou, Adélu Kalouskovou a Elen Smisitelovou. Bonbonkem pak bylo Žanetino úžasné umístění na 10. příčce z 48 přítomných.

A nebyly bychom to my, holky zvídavé, abychom si po namáhání hlaviček nezpestřily den. Jako správně zvídavé ženské jsme si výlet protáhly o výstup na Bílou věž a pořádně si naše krajské město prohlédly z ptačí perspektivy.

Krásné počasí, skvělé výkony dívek – úžasný páteční den. Žandě, Adélce i Elence děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k výborným výsledkům.

K. Solárová