Den exkurzí

Podzimní prázdniny jsou za dveřmi a žáci ZŠ Masarykova je přivítali již tradičním Dnem exkurzí. V průběhu tohoto dne se žáci podívali do provozů firem našeho regionu. Snažíme se jim ukázat, co obnáší jednotlivé profese, jaké vzdělání k tomu potřebují a někde jim i prozradí, jak jsou jednotlivé funkce finančně ohodnoceny. I tato reálná představa o tom, jak to kde funguje, může žákům pomoci při výběru střední školy.

Jsou firmy a organizace, se kterými úspěšně spolupracujeme již řadu let a jsme velice spokojeni s jejich přístupem a prezentací jejich práce. Poděkování za laskavé přijetí patří Záchranné službě RK, Assa Abbloy RK a Matrix Windows Lipovka.

Na druhou stranu se snažíme žákům ukázat i něco nového, a proto jsme letos poprvé zavítali až do Nového Města nad Metují, kde nás přivítal pan Remeš ve firmě Ammann. Provedl nás celou výrobou a exkurzi jsme zakončili venku, kde se žáci mohli projet v hutnících strojích, které se zde vyrábějí. Nově jsme také navštívili Renovu v Solnici a Autosalon Dědek. I Všem těmto firmám patří velký dík a budeme doufat, že dnešní návštěva v jejich provozech nebyla poslední.

Fa