Středa 14. října ve znamení EKOLOGIE!!!

Nahlédnout do světa třídění a recyklace odpadů mohly všechny třídy 1. stupně díky společnosti EKO-KOM při hodinovém vzdělávacím programu Tonda Obal na cestách.

Bylo potěšením vidět les rukou, které se zdvihly při otázce, kdo doma třídí odpad. Nejen ve škole, ale i doma jsou děti vedeny k odpovědnému chování, a tak je mohlo hřát u srdce zjištění, že patří mezi ony 2/3 obyvatel České republiky, které třídí odpady.

Děti si mohly vyzkoušet své znalosti, měly za úkol roztřídit přidělený odpad a vhodit do správného kontejneru, viděly krátké videoukázky a vyslechly zajímavosti ze světa skládek i spaloven. Snad se tedy po středečním „školení“ již nespletou, nevyhodí použitý kapesník mezi papír či keramickou vázičku do kontejneru na sklo!

Věříme, že se díky takovýmto aktivitám a výukovým programům zvýší povědomí o správném třídění a upevní se tak dobrý návyk malých školáčků! Pochvala patří také rodičům, protože zejména ti jsou svým ratolestem dobrým příkladem!

Děkujeme! Za učitele 1. st. KS