Návštěva střední školy zemědělské a ekologické

Střední zemědělská a ekologická škola v Kostelci nad Orlicí slaví v letošním roce 120 let od svého založení. K velkolepým oslavám přidali i Den otevřených dveří. Sezvali deváťáky z okolních škol a velice zajímavým způsobem jim ukázali fungování této střední školy.

Hned po příjezdu se nás ujali dva studenti, kteří nás po celou dobu provázeli po areálu školy. Dovedli nás na jednotlivá stanoviště, kde si deváťáci mohli ověřit své znalosti z angličtiny, botaniky, fyziky a dalších předmětů. Viděli jsme odborné laboratoře, obrovskou sportovní halu a nově zrekonstruovanou jídelnu. Ve společenské místnosti byla vystavena tabla absolventů, takže všichni se zaujetím hledali tváře svých rodičů, sourozenců nebo kamarádů. Ve venkovních prostorách si mohli žáci prohlédnout zvířata, botanickou zahradu a největší úspěch sklidila ukázka výcviku psů.

Dnešní akce byla velice pěkně připravena, takže každý deváťák si zde našel něco, co ho zaujalo. Děkujeme všem organizátorům za příjemně strávené dopoledne.

Ho