AKTUALITY
Hraví deváťáci

Není nutné začínat nový školní rok až tak vážně, a proto jsem se rozhodla zkusit, jak hraví puberťáci dnešní doby vlastně jsou a nakolik hraní pro ně neznamená jen mobilní telefony a počítače.

V devátých třídách patří mezi jedno z prvních témat opakování oblečení a odívání. Žáci dostali za úkol přinést si nějaké kousky oblečení, aniž tušili, co je čeká. Po celkem běžných aktivitách, které pomáhaly zafixovat slovní zásobu, přišlo oblékání svých spolužáků ve skupinkách. Jeden ze členů se oblékal dle instrukcí zbytku skupiny, přičemž – nutno dodat - se vždy skupina na jednotlivci pěkně vyřádila. Už zde začaly vznikat spontánně fotografie vymóděných spolužáků (pořizované mobilními přístroji, proto omluvte ne zrovna nejlepší kvalitu všech fotek v galerii).

Třešinkou na dortu byla pak závěrečná soutěž mezi skupinami, čí zástupce na sebe dokáže za dobu necelé minuty navléci nejvíce kousků oblečení. Naprostým vítězem ze všech třech tříd 9.A, 9.B a 9.C se stal Lukáš Rykr, který ze sebe při vyhodnocení svlékl rovných jedenáct kusů! Na druhém místě se umístila Bára Dvorská s devíti kousky. Třetí místo obsadilo už více soutěžících se sedmi kusy oblečení.

Atmosféra, která doprovázela celé zápolení, překvapila i mne a byla pro mne tou nejlepší pedagogickou odměnou. Děkuji vám, milí deváťáci :-) .

Mgr. Hana Marková
fotogalerie