Bezpečně na silnici

Hned na začátku školního roku byly osloveny základní školy na Rychnovsku s nabídkou akce pro žáky 1. tříd s názvem Bezpečně na silnici. Nejprve jsme se rozmýšleli, zda malé školáky, které ještě úplně dobře neznáme, můžeme vzít na takové velké setkání. Všechny obavy ale byly zbytečné.

Perfektně připravené dopoledne bylo rozděleno do dvou bloků. Prvňáčci ze ZŠ RK Masarykova nastoupili na dopravní hřiště hned v 8:00 h ráno. Uvítání, rozdělení do skupin, pěkné počasí, připravená stanoviště, plno lidí v zajímavých uniformách i spousta techniky – to byla záruka úspěchu akce, kterou pořádal Královéhradecký kraj spolu s Týmem silniční bezpečnosti. Zdárnému průběhu přihlížely i paní místostarostka RK Jana Drejslová a vedoucí odboru školství paní Ludmila Cabalková.

Každá třída pak procházela jednotlivými stanovišti, kde plnila různé úkoly. Žáci si zkoušeli základy první pomoci, učili se správně se připoutat do autosedačky, připnout si cyklistickou přilbu, projet dráhu na kole i na koloběžce, dozvěděli se o signalizačních prvcích na oblečení, aby byli dobře na komunikaci vidět. Všichni prvňáčci pak ožili u přistavených automobilů a motorek, které přivezli policisté, hasiči i zdravotníci. Trpělivě oblékali dětem části svých uniforem a nechali je sednout si do automobilů i na motorky.

Nakonec ještě všichni zhlédli bike trial show trojnásobného mistra světa Martina Šimůnka. Prvňáčci se zde dozvěděli mnoho užitečných informací a ještě si odnášeli odměny. O zdaru akce vypovídají i pěkné fotografie. Děkujeme všem organizátorům, děti byly nadšené!

fotogalerie: Bezpečně do školy