Matematika s angličtinářkou

Rčení „Ševče, drž se svého kopyta!“ v sobě nese hlubokou moudrost. Není ale každý den posvícení a stane se, že je potřeba jít suplovat hodinu matematiky, i když jediné, co umíte s jistotou spočítat, je známkový průměr a čas zbývající do konce hodiny. A ačkoliv je košile bližší než kabát, jednoho dne padlo rozhodnutí vyplout do neznámých vod, posadit žáky 7. A na více židlí najednou a pustit se do učiva tří předmětů zároveň. Nejdřív v angličtině na základě přečteného textu žáci dělili a násobili. Potom se zamýšleli nad tím, jak v češtině správně zapsat pořadí nebo jak skloňovat číslovky v různých prekérních případech. Hodina utekla jako voda. Ale protože méně je někdy více, příště zase radši budeme „troškařit“. Aby to neskončilo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort!

LS