8. A hrála a zpívala!

Vánoce jsou příležitostí, kdy i děti z druhého stupně odhodí stydlivost, chopí se nejrůznějších nástrojů a not a s radostí si zamuzicírují. Tak u nás probíhají veškeré hodiny hudební výchovy po celý prosinec. Ta radost nad cinkáním do zvonkohry nebo ťukáním na kokosy je nenahraditelná! Tak se to přihodilo i v 8.A, kde se sešlo šestnáct muzikantů a připravili vánoční hudební program. Předvedli ho celkem 3x. Pravda, na náměstí při rozsvícení stromu nespolupracovaly mikrofony a tudíž obecenstvo nemohlo mít ten správný zážitek. Ale 20. 12. v Hladíkově síni na zámku u příležitosti výstavy betlémů si všichni přišli na své. Diváků se sešlo opravdu hodně, dokonce i pan starosta s paní místostarostkou, podpořili nás i spolužáci z nižších ročníků a to byla teprve ta správná motivace! Velký dík patří všem!!! Muzikantům, kteří hrají na sólové nástroje v zušce, dívenkám, které se naučily hrát na ukulele tady ve škole, bicí sekci s rytmickými nástroji a metalofony, zpěvákům a recitátorům, zkrátka všem šikovným a zapáleným hudebníkům! Veškerá píle se vyplatila! A teď už s krásným pocitem hurá na Vánoce!!!

Za 8. A Masarykovy školy D. Zemánková