Prosinec ve 2.A

Všechny měsíce v roce jsou fajn, pro nás děti je ale nejkouzelnějším právě prosinec. Tak jsme se rozhodli, že si ho v naší třídě řádně užijeme. Nejprve jsme si díky projektu Abeceda peněz zlepšili svoji finanční gramotnost. Opět jsme společně navštívili Knihovnu RK, kde jsme měli možnost listovat si ve voňavých knížkách obklopeni měkkoučkými polštáři. To bylo prostě super. Nezapomínáme sportovat – nyní jsou v kurzu brusle. Lepšíme se, už jsme více na nich než na ledě. Napsali jsme dopis Ježíškovi, aby věděl, že našim největším přáním je, aby byli všichni zdraví a také stromeček se světýlky a ozdobičkami. A představte si, přesně takový přinesl, to byla radost! Nasáli jsme vánoční atmosféru, nakoupili dárečky, ochutnali perníčky a vánoční čaj na Vánočním jarmarku v ÚSP Domečky RK. A že jsme už docela šikovní, jsme prokázali při předvánočním tvoření s paní Sýkorovou. Svícínky, ozdoby i andělský závěs z přírodnin už teď zdobí naše domácnosti. V mezidobí jsme se opět zapojili do akce Krabice od bot pro děti ze znevýhodněného prostředí a sedm vánočně zabalených krabic pro holky i kluky putovalo do Centra Orion v Dlouhé Vsi a do Jeníkovic. 5.prosince jsme si užili čertovsko-andělský den se vším všudy a o den déle jsme se vydali na výlet do Pekla Čertoviny společně se 3.B. Chlupatí pekelníci v čele se samotným Luciferem nás provedli samotným peklem. Malinečko jsme se samozřejmě báli, ale určitě jsme museli být hodní, protože nejen, že jsme se dostali zpět na povrch zemský, ale čekala tam na nás i bílá zima pana Lady. V plánu máme ještě zdobení perníčků, výstavu betlémů a sledování kaprů v kádích na zámeckém nádvoří. Poslední společnou akcí v tomto roce bude vánoční besídka u stromečku s vůní cukroví, čaje a překvapení. Maminky a tatínkové, děkujeme vám, že nás ve všem podporujete. Bez toho by nešlo nic.

Nyní chceme už jen popřát vám všem ty nejkrásnější Vánoce a další rok ať je plný úsměvů a dobré nálady. Však my k tomu určitě sami pomůžeme

2.A a MJ