Svatomartinské slavnosti

V posledních letech je svátek svatého Martina slaven v mnoha městech, na náměstích a v parcích. Rychnov nad Kněžnou není výjimkou, a tak i letos jsme se těšili do průvodu. Počasí těmto oslavám skutečně přálo, a tak jsme měli možnost si příjezd svatého Martina na bílém koni opravdu užít.

Třída 3. B se opět po roce aktivně připojila k průvodu masek, aby došla na Staré náměstí, kde se konal staročeský jarmark.

Velkou pochvalu si zaslouží i školní jídelna, která nám k obědu připravila martinské menu. Nebyla to husa, ale výtečné trhané kachní maso se zelím a knedlíkem.

Svatý Martin, který měl být jmenován biskupem, se prý z vrozené skromnosti před takovou poctou ukryl do husince. Husy svým kejháním Martinovu skrýš prozradily, což byl pádný důvod, aby skončily na pekáči.

Rodiče mohli ochutnat letošní mladá vína a jejich děti zase mlsaly martinské rohlíčky. Tradice se musí dodržovat!