Pátek naruby v 6. A

Poslední pátek tohoto školního roku byl tak trochu vzhůru nohama. Nebo spíš naruby. Při hodině češtiny v 6. A jsme se rozhodli, že nastal čas prohodit si nejen rub a líc u oblečení, aby bylo veselo, ale i naše role, aby bylo ještě veseleji. Žáci tedy zasedli k přípravě na vyučovací jednotku a paní učitelce připadlo místo v zadní lavici. Před tabulí se potom vystřídaly různě početné učitelské týmy, které se ostatní snažily ponaučit, překvapit i pobavit. Věděli jste, že parkour se v roce 2018 zařadil mezi oficiální sportovní disciplíny? Tušili jste, že k babičce je nejlepší jezdit na „peklostroji“? Znáte druh žvýkačky, která obsahuje samé zdravé ingredience? Věřili byste, že zkoušeni můžete být i z učiva, které se ve škole neprobírá, a to hned dvakrát za sebou? My už ano, protože všechny tyto poznatky nám hodina naruby přinesla. A taky dost smíchu plus jednu myšlenku vyjádřenou povzdechem žákyně Terezky: „Učitelé mají ale těžkou práci!“, s čímž koncem června nelze zcela nesouhlasit.

Lenka Serbousková