Nikdo nejde spát

Být vzhůru ještě ve 2:00 a vstávat už v 5:00 – co je to za blázinec? Nocování ve škole přece!

Patřičně natěšeni jsme se v pátek 10. (příznačně po pyžamovém dopoledni) sešli ve třídě, kde jsme si nachystali pelíšky a pak nás čekalo malé překvapení…nikdo by neuhádl, kam jsme vyrazili. Do kostela.

Se školou už jsme byli v kině, v divadle, na hradě i v ZOO, ale na koncertě v kostele ještě nikdy. Měli jsme možnost si prohlédnout i ty nejtajnější kouty rychnovského Kostela sv. Havla, posedět v tichu a klidu, a zkusit si tak trochu dospělácky „rozjímat“ při tónech varhan, flétny či houslí. Obvykle nemáme moc příležitostí slyšet Vivaldiho, Bacha, Händla, Mozarta či Haydna. Měli jsme štěstí, že při příležitosti celorepublikové Noci kostelů připravila rychnovská ZUŠ malý koncert, jehož některé účinkující jsme znali z naší školy.

No ale co by to bylo za nocování bez pizzy, her, tance a strašidelné zábavy? Po večeři a společných hrách (největší úspěch mělo jednoznačně „Městečko Palermo“) přišla na řadu diskotéka, dokonce i s vizuálními efekty. Kdo se příliš neunavil tancem, mohl vyrazit na noční procházku školou. Místa, která jsme procházeli už 100x, se najednou zdála úplně jiná…paní učitelka nás trochu škodolibě postrašila, ale zvládli jsme to všichni! Po lehce hororové cestě školou následovala hororová promítačka – Adamsova rodina. Asi tušíte, že k spánku nás film neukolébal, ještě ve 2 hodiny ráno škola žila.

Pravda, moc jsme toho nenaspali, ale nocování to bylo perfektní!

5. B