Den exkurzí 2022

Navracíme se zase postupně k dobře zavedeným aktivitám, které se nám ve výuce osvědčily. Den dětí je již řadu let tradičně pro žáky 2. stupně Dnem exkurzí, kdy se rozejdou po regionu navštívit zajímavé provozy, firmy, aby se seznámili s nejrůznějšími profesemi.

Žáci 6. ročníku se vydali vlakem do Kostelce nad Orlicí, kde zhlédli výstavu Imaginárium na zámku. Výstava měla úspěch a někteří prý pojedou znovu i s rodiči a sourozenci.

Starší ročníky pak vyrazily do provozů. Navštívili Koželužnu Solnice, hotely April Panorama a Studánka, UniPrint Kostelec nad Orlicí, provoz Maso – uzeniny Dusbaba nebo Horal Hláska a.s. Jedna třída osmáků navštívila rychnovskou průmyslovou školu a prostory dílen pro praktickou výuku učňů. Mediálními hvězdami se stali žáci 7. A, kteří navštívili Čističku odpadních vod RK, kde je zachytil kamerou Jan Dušek, odkaz zde.

Velice děkujeme za vstřícnost ve všech firmách a provozech. Všude se nám věnovali velmi ochotní průvodci, trpělivě odpovídali na všetečné dotazy a vysvětlovali, proč jsou všechny profese důležité a potřebné stále víc a víc.