Výlet 6. A a 6. B

Ve čtvrtek 26. 5. jsme se vydali na školní výlet, na kterém se téměř jednomyslně shodly obě zúčastněné třídy, 6. A a 6. B. Po předchozích dnech, kdy hodně pršelo, jsme se ráno probudili do celkem slunečného dne. Ráno jsme se sešli před školou a v hojném počtu 51 dětí jsme nasedli do autobusu a vydali se na dlouhou cestu směrem zámek Staré Hrady. Tam na nás čekala čarodějnice Agáta, která nás provedla zámkem plným pohádkových postav, draků, čarodějnic, ale také starobylých rekvizit jako například kuchyňského náčiní, vah, staré prodejny se sochami prodavačů apod. Dále jsme měli možnost nahlédnout do Čarodějné Bestyjoly, kde měla domov různá domácí zvířata, počínaje slepicemi s kuřaty a dále třeba bílými pávy nebo ovečkami.

Po krátkém přesunu autobusem jsme se po poledni ocitli v zábavním parku Mirakulum v Milovicích, kde jsme měli rozchod, jednou jsme se ale v průběhu sešli, abychom se přesvědčili, že jsou všichni v pořádku. Zde jsme mohli prozkoumávat například přírodní bludiště, podzemní chodby, dřevěné vyvýšené domečky a stavby s prolézačkami, ale také obří houpačky nebo kolotoč. Nechyběla ani naučná přírodní poznávací stezka a také zeleninový záhon s nádhernou skalkou. Celý areál byl krásně zdoben zelení a různými květinami, byla zde opět zvířata a každý si tady našel to své. Počasí nám opravdu přálo a mírný vítr nikomu nevadil. Po dlouhém dni jsme se v podvečer plni zážitků rádi vrátili zpět domů.

Stanislava Chaloupková