Odznak všestrannosti 2022 RK

Konečně jsme se zase sešli na atletickém stadionu v Rychnově n. Kn., abychom po ukončení všech omezení mohli společně soutěžit v Odznaku všestrannosti.

Ráno 26. 4. 2022 sportovce ze škol v Častolovicích, Doudlebách nad Orlicí, Javornici, Potštejně, RK Javornické a pořádající škole RK Masarykovy přivítali pan starosta Jan Skořepa a paní místostarostka Jana Drejslová. Popřáli všem hodně sportovních úspěchů a dobré počasí. To se také podařilo, a tak kromě soutěže kliků a trojskoku v tělocvičně, se ostatní disciplíny konaly ve venkovním prostředí – hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo, běh na 1 km a driblink.

Celé dopoledne probíhalo v příjemné atmosféře, všichni se navzájem podporovali, a tak nakonec byli vyhlášeni nejúspěšnější sportovci v kategorii dívek i chlapců podle ročníků. V soutěži družstev nakonec postupují do krajského kola žáci ze ZŠ RK Masarykova, druhé místo obsadila s opravdu malým rozdílem bodů ZŠ Solnice a bronz si odvezli sportovci do Častolovic. Zvláštní ocenění patří panu učiteli Ondřeji Sitkovi ze ZŠ Častolovice, který se statečně zapojil do sportovního zápolení.

Děkujeme všem organizátorům – p. Svárovskému z OV, R. Jehličkovi, P. Jelenovi, T. Kasperovi, H. Marvanové, K. Humplíkovi a žákům 9. A a 9. C, kteří byli báječnými asistenty rozhodčích a nemalou měrou přispěli k hladkému průběhu celého sportovního dne. Sportu zdar!

Mgr. Radka Polívková, ředitelka ZŠ RK Masarykova