Hurá na palubu

První jarní úterní odpoledne se paní učitelky, asistentky i šikovní žáčci pátých a čtvrtých tříd proměnili v námořníky, aby přivítali na palubě letošní předškoláčky. Příjemné odpoledne plynulo na vlnách pohody, děti podle mapy putovaly školou a zkoušely na jednotlivých stanovištích plnit námořnické úkoly tak, aby doputovaly k truhle s pokladem. Žádný pirát ani bouře jim úsilí nepřekazili, všichni tak mohli zašátrat v truhle a vybrat si drobnou upomínku. Ale hlavně – všichni získali sladký klíč od naší školy a malý vzkaz: „VZDĚLÁNÍ JE KLÍČEM K ODEMČENÍ SVĚTA, JE PASEM SVOBODY. UČITEL MŮŽE OTEVŘÍT DVEŘE, ALE VSTOUPIT DO NICH MUSÍ JIŽ KAŽDÝ SÁM“! Děkujeme všem rodičům za dotvoření přátelské atmosféry, věříme, že si předškoláci odpoledne mezi rybkami, loďkami, s námořníky a piráty užili. Po covidovém období jsme zase mohli uvítat děti a rodiče ve škole, což samo o sobě byla velká radost. Pokud se vám u nás líbilo, budeme se těšit u zápisu do 1. tříd v pátek 1. 4. 2022 po celé odpoledne na pavilonu.

KS, RP