Drobné radosti v nelehké době.

Víte, jak se dá zlepšit nálada? Stačí k tomu jen drobná radost.

Se skupinou ukrajinských dětí, které se vzdělávají v naší škole již několik měsíců, jsme si zpestřili jazykovou přípravu praktickým „výcvikem.“ Byli jsme nakupovat školní pomůcky v Papírnictví v Hradební ulici (dříve Tokošovi) v Rychnově nad Kněžnou. Velmi milé paní prodavačky nám ochotně dovolily prohlédnout si celý sortiment zboží. Důležité je pro nás nazývat věci správnými českými názvy, procvičit a doplnit si tak slovní zásobu.

Pak došlo na nákup "toho nejkrásnějšího pera" pro opravdové psaní v první třídě. Rodiče dovolili dětem koupit si i nějakou drobnost. S nákupem jsme se společně těšili před obchodem. Tu se otevřely dveře a paní prodavačka přinesla navíc každému z dětí Pexeso a krásnou záložku do knihy.

Před školou na nás čekala jedna maminka. Hru Pexeso neznala. Vysvětlili jsme si pravidla, abychom tuto hru mohli hrát. Všichni pevně věříme, že při společné hře rodina zažije klidné chvíle. A to je v této době hodně zapotřebí.

Děkujeme všem vstřícným prodavačkám v tomto obchůdku!

Dagmar Židová, ZŠ RK Masarykova