Setkání se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

se uskutečnilo pro žáky 1. a 3. třídy naší školy. Klára Smolíková je spisovatelka dětských, populárně naučných i detektivních knih. Je ale také scénáristka a lektorka, podílela se na několika učebnicích a vytvořila desítky sad pracovních listů pro děti. Nám se představila s programem „Řemesla“: Na vandru s vandrovní knížkou pro třeťáky, pro prvňáčky to byl „Děda kamnář a toulavý Pecivál“: Co se naučíme od dědečků a babiček? Paní Smolíková seznámila děti se spoustou knih, které napsala. Co víc? Žáčci si některé její knížky přinesli z domova, ostatní si je koupili až na místě. Komu se poštěstí mít doma knihu s věnováním autora? To byla neobyčejná hodina českého jazyka (čtení), děti si odnesly nejen záložky do knih, časopisy, ale hlavně pěkné vzpomínky na spisovatelku Kláru Smolíkovou.

M.D.