Prvňáci v knihovně

Žáci prvních tříd se v současné době učí poznávat první písmenka, skládat první slova a věty. Některé děti si již troufnou číst z knih či časopisů. Není jich však mnoho. V oblibě jsou stále více a více počítače, telefony či tablety. Knihy však mají své kouzlo. Večerní čtení před spaním od maminky či tatínka nic nenahradí. V knihách si přečteme překrásné pohádky a příběhy, které rozvíjejí dětské sny a fantazii. V knihách je možné dozvědět se spoustu zajímavostí. A právě o tom se snažila paní Lucie Hudousková, pracovnice Městské knihovny v Rychnově nad Kněžnou, přesvědčit žáky 1. tříd ZŠ Masarykova. Při besedě rozvíjela zájem dětí o čtení, aby postupně mohly samy číst to, co je zajímá. Pevně věříme, že se jí to podařilo a z dětí se stanou "čtenáři". Patří jí za to poděkování.