Projektový den mimo školu

Ve čtvrtek naše třídy 1.A a 4.C vyrazily do Hradce Králové do DIVADLA DRAK. A co nás tam čekalo? V samotném zákulisí divadla se nám na aspoň malou chvilku podařilo proniknout do tajů stínového divadla. Slečna lektorka nám zahrála krátké představení a poté si děti mohly samy pod jejím dohledem vytvořit loutky pro stínové divadlo. A nezůstalo jenom u loutek. V malých skupinkách si děti vybraly společné téma pro svoji mini inscenaci, také si promyslely zvukový a světelný doprovod. A následoval festiválek stínových divadélek. Každé představení bylo oceněno potleskem. Na závěr dne jsme ještě navštívili dračí výstavu a nově instalovanou výstavu o dílech Karla Čapka. Děti si celé dopoledne příjemně užily. Věříme, že se do DRAKu ještě podíváme, ať již na představení nebo na workshop.

M.L.