Divadlo Drak

V pondělí 15. listopadu vycestovaly třídy 2. C a 3. B do Hradce Králové na exkurzi do divadla Drak. Po příjezdu se nás ujala milá průvodkyně, která nám představila divadlo a seznámila děti s dopoledním programem. Ty nejdříve absolvovaly interaktivní výstavu na téma Karel Čapek – Roboti, kde si např. zahrály fotbálek s robůtky, navštívily divadelní laboratoř, vyzkoušely klasický psací stroj či staly se detektivy při čtení tajemných zpráv. Součástí programu bylo i divadelní představení, při kterém děti zhlédly tři klasické české pohádky. Na závěr celého programu si povídaly s paní průvodkyní o jednotlivých divadelních profesích a vyzkoušely různé druhy loutek. Bylo to fajn dopoledne nejen pro žáky ale i pro paní učitelky.

RP + TV