Exkurze do skanzenu

Ve čtvrtek 21. 10. třídy 2. C a 3. B vyrazily na exkurzi do skanzenu v Krňovicích. Po milém přivítání nás paní průvodkyně provedla po skanzenu, kde se děti seznámily s životem lidí na vesnici v minulých stoletích. Prohlédly si např. kovárnu, tkalcovský stav, sázecí pec, větrný mlýn či rozpohybovaly žentour pohánějící mlátičku. S velkým nadšením si děti hladily telátka, kůzlata, poslouchaly husy, housery, slepice či kohouty. Po svačince se děti v teple zájezdního hostince seznámily se zpracováním ovčí vlny, vyrobily si z ní barevné motýlky a příjemné dopoledne završily nákupem upomínkových předmětů v místním obchůdku. Počasí nám sice moc nepřálo, přesto však děti odjížděly s fajn pocitem z trochu jinak stráveného dopoledního vyučování.

R.Pok