Šesťáci na kurzu

Na přelomu září a října se v Olešnici v Orlických horách konal adaptační kurz šestých ročníků. Po příjezdu na chatu Juráška byla pro mnohé první výzva povlékání postele. Chtělo to trochu více času, ale nakonec si všech 75 dětí správně ustlalo, aby se jim večer parádně uléhalo.

Hlavním cílem kurzu bylo, aby se děti navzájem poznaly, nejen ve svém třídním kolektivu, ale rovněž mezi třídami v rámci celého ročníku. Z toho důvodu jsme děti namixovali do sedmi skupin, ve kterých plnily nejrůznější úkoly (noční hra, orienťák, aktivity na spolupráci aj.).

Jednou z hlavních bodů byla noční hra, která musela být z důvodu myslivců čekajících na jeleny v blízkém lese zkrácena. Ale i tak to stačilo, zejména když se některým po pěti minutách vypnula čelovka.

Děti se vrhaly do všech připravených aktivit nadšeně, do těch neorganizovaných ještě s větší chutí. Ve volném čase mohli všichni využít místní multifunkční hřiště, trampolínu, slack-line nebo houpačky. Pobyt na čerstvém vzduchu se líbil všem.

Na závěr kurzu se těšil zájmu výběh do místní sjezdovky. Přestože byl běh dobrovolný, přihlásilo se 15 žáků. Za hlasitého povzbuzování doběhli všichni až do cíle. Poté následovalo závěrečné zhodnocení pobytu ze strany pedagogů i ze strany dětí.

Všichni jsme si třídenní kurz užili a alespoň trochu se poznali v jiných situacích, než jen ve školním prostředí. Určitě na dny společně strávené na horách budeme u fotografií rádi vzpomínat.

Tomáš Kasper, metodik prevence