Poslední školní měsíc

Měsíc červen již tradičně v naší školní družině pořádáme pro všechna oddělení sportovní odpoledne, kde si děti „poměří“ svou zdatnost. Letošní rok jsme rádi využili nabídku rychnovského Déčka a zúčastnili se jejich akce Sportuj 2021. Všichni jsme se shromáždili na místním stadionu, kde na nás již čekali nejen sportovní disciplíny, ale i pracovníci Domu dětí a mládeže a také krásné počasí. Všechny děti dostaly své sportovní číslo, aby si zažily pocit „profesionálního“ sportovce - a potom už plnily jednotlivé disciplíny. Běh sprint, hod šipkou do dálky a překážkový běh. Mnohé z dětí si poprvé vyzkoušely běžeckou dráhu, kde se nesmí jeden závodník plést druhému – i to se někomu ze začátku nedařilo. Nakonec však všichni úspěšně celý závod zvládli. Po vyhodnocení výsledků komisí byly všechny děti odměněny medailí a diplomem, které se jim předávaly na „opravdovém“ stupni vítězů. Celé sportovní odpoledne bylo plné nových zkušeností, radosti z pohybu a vyhraných odměn. Děkujeme Déčku za hezky připravené sportovní odpoledne. A všem dětem přejeme, aby se jim sportovní nadšení líbilo a v době nadcházejících prázdnin se k němu rády vracely.

T.D.